Wojny Wikingów. Tom 4. Pieśń miecza”, jest kontynuacją bestsellerowej powieści Wojny Wikingów, napisanej przez Bernarda Cornwella. Bernard Cornwell jest brytyjskim pisarzem, który na  stałe mieszka w USA. Najbardziej jest znany z napisanych thrillerów oraz powieści historycznych. Na swoim koncie zgromadził już kilkadziesiąt powieści, a wiele z nich trafiło na międzynarodowe listy bestsellerów. Wojny Wikingów jest opowieścią o losach  bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Na podstawie tej powieści telewizja BBC realizuje słynny już serial “Upadek królestwa”.

Anglia i Wikingowie

Powieść “Wojny Wikingów. Tom 4. Pieśń miecza”, przenosi nas do Anglii roku 885, która jest podzielona na południe rządzone przez Sasów i północ należącą do Duńczyków. Na granicy panuje namiastka względnego pokoju. Jednak jest to tylko chwilowa cisza przed nadejściem ogromnej burzy. Tytułowy bohater Uthred strzeże granicy Wessexu na Tamizie. Jednak złe wieści nadchodzą szybciej niż ktoś by mógł się tego spodziewać, wikingowie dowodzeni przez dwóch norweskich jarlów dostają się do Londynu i go zajmują. Wówczas król Alfred rozkazuje wodzowi Uhtredowi odbić miasto z rąk najeźdźców. Ponieważ Uhtred jest najsłynniejszym wojownikiem, którego imię budzi strach i respekt w całej Brytanii, szykuje się kolejna wojna z rozlewem krwi. To właśnie od Uhtreda i jego działań będzie zależeć los i przyszłość Anglii. Czasami zdarza się jednak że los płata różne figle i taką niespodziankę przyszykowali wikingowie proponując earlowi, żeby do nich dołączył i żeby skłonił do podjęcia takiej samej decyzji swojego przybranego brata Ragnara Młodszego. Celem ich mistycznego planu jest podbicie trzech anglosaskich królestw w jednym czasie. Zdrada królestwa Wessexu jest niezwykle kuszącą propozycja za którą Uhtred otrzymałby tron Mercji. Jednak czy wielki wojenny talent Uhtreda wystarczy do walki z ogromną flotą najeżdżających wikingów z Norwegii i Danii, czy skusi się na propozycje wikingów i zdradzi saskie królestwo Wessexu w zamian za tron? A może można wycenić swoją lojalność względem królestwa? Jeśli jesteś ciekawa jak skończy się ten rozdział serii Wojny Wikingów koniecznie kup i przeczytaj.

Dla kogo opowieści o Wikingach?

Powieść “Wojny Wikingów. Tom 4. Pieśń miecza”, jest napisana z polotem i niezwykłą dbałością o szczegóły akcją. Zawiera ona opis najróżniejszych przygód, realistyczne odzwierciedlenie krwawych walk oraz intrygi dworskie, które towarzyszyły powstaniu angielskiej państwowości. Powieść zawiera najlepsze i najbardziej realistyczny sceny batalistyczne jakie można sobie tylko wyobrazić. Dzięki dokładności w opisie scen bitew bez problemu można się przenieść na angielski dwór w roku 885.